بهترین پروتئین تراپی مو تهران ❤️ در کدام سالن زیبایی است؟

پروتئین تراپی مو

پروتئین تراپی مو

بسیاری از مشکلات تارهای مو، به دلیل ضعیف شدن تارهای مو یا همان بخش کوتیکول مو اتفاق می‌افتد. بهتر است بدانید که هر تار مو، دارای دو بخش فولیکول (پیاز مو) و کوتیکول مو بوده و هر یک ساختار مشخص و وظیفه‌ی متفاوتی دارند. پروتئین تراپی مو در حقیقت تقویت کوتیکول مو بوده که نه تنها جنبه درمانی دارد، بلکه با براق و حجیم کردن موهای سر، زیبایی دو چندانی به شما خواهد داد.


مشاوره پروتئین تراپی

چرا پروتئین تراپی مو؟

فولیکول مو از جنس پروتئین‌های مختلف بوده، اما بخش عمده‌ای از آن، از یک پروتئین به نام کراتین ساخته شده است. کراتین عنصر اصلی تارهای مو بوده که بیش از 95 درصد از حجم هر تار مو را تشکیل داده است. با گذر زمان، تارهای مو در معرض نور مستقیم، عرق، آلودگی، رطوبت، خشکی و … قرار گرفته و استحکام اولیه‌ی خود را از دست می‌دهند.

ضعیف شدن ساختار کولیکول، باعث خشکی، شکنندگی، از دست دادن خاصیت ارتجاعی، کدر شدن رنگ و … شده که همگی هم بر سلامت تارهای مو اثر دارند و هم جلوه و زیبایی شما را کم خواهند کرد. پروتئین تراپی مو با کمک به ترمیم ساختار کولیتکول مو، مانع از ضعف تارهای مو شده و یکی از موثرترین روش‌های درمان و پیشگیری از بیماری‌های مو است.

برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

پروتیین تراپی مو

چه زمانی به پروتئین تراپی مو نیاز است؟

به صورت کلی، هنگامیکه علائم زیر را در تارهای موی خود مشاهده کردید، بهتر است برای انجام دادن پروتئین تراپی یا سایر روش‌های احیای مو، با متخصصان سالن‌های زیبایی، مشورت نمایید:

 • خشک شدن تارهای مو
 • شکنندگی تارهای مو
 • کدر شدن رنگ تارهای مو
 • تخلخل (ضعف ساختار و پوک شدن تارها)
 • مشاهده موخوره در انتهای مو
 • گره خوردن موها

خشک شدن تارهای مو

اگرچه بعضی از افراد به صورت ذاتی دارای موهایی از جنس خشک هستند، اما در بعضی موارد ممکن است خشک شدن تارهای مو به دلیل کمبود ویتامین‌ها و پروتئین‌های مورد نیاز کوتیکول مو باشد. برای استحکام و سلامت کوتیکول، نیاز به تغذیه‌ی صحیح مو با انواع ویتامین و پروتئین بوده که می‌تواند به شکل تغذیه‌ی مستقیم تارهای مو انجام شود. تغذیه‌ی مستقیم تارهای مو، همان متدی است که با نام پروتئین تراپی مو شناخته می‌شود.

شکنندگی تارهای مو

یکی از روش‌های ساده برای بررسی میزان شکنندگی تارهای مو، این است که یکی از تارهای مو را با انگشت گرفته و بکشید، اگر این تار مو بدون درآمدن پیازچه مو (بخش سفید انتهایی مو) جدا شود، این به معنای شکسته شدن مو از بخش کوتیکول مو است. هنگامیکه کوتیکول استحکام کافی داشته باشد، مو از ناحیه فولیکول یا همان پیازچه جدا خواهد شد. شکستن مو از ناحیه‌ی کوتیکول، به معنای ضعف ساختاری این بخش بوده که به نام شکنندگی تارهای مو شناخته می‌شود.

تخلخل

دقیقا دلیل شکنندگی تارهای مو، بروز تخلخل در ناحیه‌ی کوتیکول مو است. تخلخل به معنای ایجاد شدن حفره‌های متعدد در امتداد تارهای مو بوده که طبیعتا این تخلخل‌ها استحکام مو را از بین خواهند برد. در حقیقت، تخلخل اگرچه دلیل اصلی شکنندگی تارهای مو نبوده، اما تاثیر مستقیمی بر آن خواهد گذاشت. در پروتئین تراپی مو، مواد مغذی و پروتئینی این حفره را پر کرده و علاوه بر تغذیه کردن مو، استحکام آن را افزایش خواهند داد.

کدر شدن مو

ضعیف شدن کوتیکول مو باعث نازک شدن تارهای مو و کاهش رنگدانه‌ها در تارها می‌شود. یکی از نشانه‌های اصلی تضعیف تارهای مو و نبود پروتئین به میزان کافی، همین کدر شدن مو است. به همین جهت نیز پروتئین تراپی نه تنها به سلامت شما کمک خواهد کرد، بلکه باعث برگرداندن زیبایی طبیعی شما خواهد شد.

گره خوردن موها

بروز حفره و خراشیدگی در تارهای مو، باعث در هم تنیده شدن و گیر کردن تارهای مو در بین یکدیگر است. به همین جهت نیز حتی پس از شانه کردن موها، ممکن است مجددا گیر کردن و گره‌خوردگی را در تارهای مو خود احساس کنید. پروتئین تراپی (Hair protein therapy) با افزایش ضخامت تارهای مو و همچنین برطرف کردن این تخلخل‌ها و بریدگی‌ها، مانع از درهم تنیدگی تارهای مو خواهد شد. هرچقدر که این گره‌ها کمتر باشد، میزان ریزش مو و یا در حقیقت کنده شدن تارهای مو در هنگام شانه کردن، کمتر خواهد شد.

مزایای پروتئین تراپی مو

طبیعتا، این روش درمانی باعث از بین رفتن مشکلاتی خواهد شد که پیشتر بیان شدند. پس از یک یا چند جلسه پروتئین تراپی مو، موهای شما هم قوی‌تر و مستحکم‌تر شده، هم زیبایی از دست رفته را بدست خواهد آورد. پروتئین تراپی با افزایش ضخامت هر تار از موی سر شما، حالتی حجیم و پرپشت به موهای شما داده که جذابیت شما را چندین برابر خواهد کرد. ضخیم‌تر شدن تارهای مو مانع از گره خوردگی شده و همچنین شانه‌پذیری و حالت‌گیری موها را افزایش خواهد داد.

معایب پروتئین تراپی

پروتئین تراپی یک روش امن و بدون عوارض بوده که در صورت انجام صحیح، هیچ مشکل و پیامدی را برای شما به همراه نخواهد داشت. توجه داشته باشید که این روش درمانی، تنها زمانی باید انجام شود که متخصص پوست و مو و متخصص پروتئین تراپی، تشخیص دهند که تارهای موی شما، به دریافت پروتئین و مواد مغذی نیاز داشته باشد. در این متد نیز همانند تمامی متدهای درمانی، خوددرمانی و یا انجام این روش درمانی بدون تشخیص و توصیه متخصص، می‌تواند باعث عوارضی شود که خوشبختانه کوتاه مدت و گذرا است.

در نظر داشته باشید که در پروتئین تراپی، مواد و متریال استفاده شده اهمیت بسیار بالایی داشته و مستقیما در کیفیت کار نهایی، اثر گذار هستند. بنابراین، تنها در سالن یا کلینیکی نسبت به انجام این روش درمانی اقدام نمایید که از کیفیت متریال استفاده شده، اطمینان کامل داشته باشید. به صورت کلی، هیچگاه صرفا به خاطر هزینه‌ی کمتر، اقدامات درمانی را در مکان‌های نامعتبر انجام ندهید.

پروتئین تراپی در منزل

پروتئین تراپی به روش‌های مختلفی قابل انجام است که در بعضی از این روش‌ها، از ماسک‌های تقویتی برروی مو استفاده می‌شود. اگرچه این متدها تا حدودی نیازهای تغذیه‌ای تارهای مو را تامین می‌کنند، اما روش اصولی برای رفع مشکلات مو نخواهند بود. به صورت کلی، چندین مدل ماسک مو وجود دارد که برای برطرف کردن کمبود ویتامین و پروتئین مو کاربرد داشته و شاید شما در منزل نیز بتوانید آن‌ را آماده کرده و استفاده نمایید. این ماسک‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • ماسک روغن نارگیل
 • ماسک شیر و عسل
 • ماسک موز و روغن زیتون
 • ماسک آووکادو و روغن زیتون
 • ماسک زرده تخم مرغ
 • ماسک ماست
 • ماسک لیمو و تخم مرغ

روش انجام پروتئین تراپی مو

به صورت کلی، پروتئین تراپی مو به دو روش گرم و سرد انجام می‌شود. در روش سرد، ماسک‌ها و مواد شیمیاعی یا ارگانیک، برروی تارهای مو گذاشته شده و سپس با مالش دست، مواد به خوبی به تارهای مو متصل شده و پس از زمان مشخصی شسته خواهند شد. در این روش، عدم استفاده از گرما و بخار، باعث کاهش عوارض احتمالی شده و از طرف دیگر نیز میزان جذب ویتامین‌ها و پروتئین‌ها کاهش خواهد یافت.

در روش گرم، از حرارت با دمای نسبتا بالا (همانند اتوی مخصوص) استفاده شده تا در کنار اعمال فشار، حرارت نیز به جذب بهتر متریال استفاده شده کمک نماید. این متریال در اثر فشار و حرارت به شکل بهتری جذب تارهای مو شده و در حقیقت، تغذیه به نحو بهتری انجام خواهد شد. از طرف دیگر نیز حضور حرارت و فشار، ممکن است باعث بعضی صدمات کوتاه مدت به تارهای مو شود. به صورت کلی، روش انجام پروتئین تراپی باید پس از بررسی تارهای مو و با تکیه بر تجربه متخصص پوست و مو انتخاب شود.

بهترین پروتئین تراپی مو تهران

بهترین پروتئین تراپی مو

در حقیقت انتخاب بهترین پروتئین تراپی مو، تنها پس از بررسی شرایط کنونی تارهای مو شما توسط متخصص پروتئین تراپی یا متخصص پوست و مو امکان‌پذیر است. متخصص پس از بررسی سطح صدمات و مشکلات مو، بهترین روش برای احیای مو را به شما معرفی خواهد کرد. همچنین، طبیعتا در هر شرایطی، باید از بهترین متریال استفاده شده و پروسه‌ی انجام کار نیز طبق استاندادرهای بین‌المللی انجام شود.

بهترین سالن زیبایی برای پروتئین تراپی مو

یکی از معتبرترین و بهترین سالن زیبایی تهران، سالن زیبایی فرناز صفری بوده که در یک لاین تخصصی، خدمات مو را ارائه کرده است. یکی از خدمات ارائه شده در لاین تخصصی مو، خدمت پروتئین تراپی است که توسط متخصصان باتجربه و با استفاده از بهترین متریال موجود در بازار، ارائه شده است. این سالن، تحت نظر بانو صفری بوده که ایشان نه تنها یکی از بهترین آرایشگران شهر تهران است، بلکه جزو اساتید معتبر سازمان فنی و حرفه‌ای بوده و دوره‌های آموزشی این سازمان را نیز برگزار می‌نماید.برای دیدن نمونه کارهای مو و همچنین مشاوره و رزرو نوبت برای بهترین پروتئین تراپی مو می‌توانید برروی دکمه زیر کلیک نمایید.


مشاوره پروتئین تراپی

هزینه پروتئین تراپی مو

برای اطلاع از قیمت پروتئین تراپی مو، ابتدا باید چند نکته را در نظر بگیرید. نکته اول، طول موهای شماست، طبیعتا هرچقد که موهای بلندتری داشته باشید، نیاز به زمان و متریال بیشتری بوده که همین امر نیز بر قیمت این خدمت سلامتی و زیبایی اثرگذار است. نکته دوم نیز نوع متریال استفاده شده است. در سالن زیبایی فرناز صفری، از بهترین متریال استفاده شده تا کیفیت نهایی کار، در بهترین حالت خود بوده و پایداری و ماندگاری این خدمت، به حداکثر خود رسیده باشد. برای اطلاع دقیق از هزینه و قیمت پروتئین تراپی مو، می‌توانید با شماره تلفن سالن زیبایی فرناز صفری، تماس بگیرید.

ماندگاری و پایداری

طبیعتا هرچقد که از متریال بهتری استفاده شده باشد و همچنین تکنسین انجام دهنده پروتئین تراپی با دقت و مهارت بیشتری این خدمت را ارائه کرده باشد، طول عمر و ماندگاری این خدمت نیز بیشتر خواهد بود. به صورت کلی، ماندگاری این عمل احیای مو، بین سه تا شش ماه برآورد شده است. طبیعتا با رشد موهای شما در این مدت زمان، ممکن است به جلسات مجدد برای بهتر شدن شرایط موهای خود نیاز داشته باشید.

مراقبت های بعد از پروتئین تراپی مو

به منظور پایداری بهتر و اثرگذاری بیشتری پروتئین تراپی، بهتر است تا 24 ساعت بعد از انجام این خدمت درمانی، از حمام رفتن خودداری نمایید. همچنین توصیه می‌شود به مدت 1 الی 2 هفته نیز از دکلره کردن یا رنگ کردن موهای خود، خودداری نمایید تا مراحل تقویت تارهای مو به درستی انجام شود. پس از این زمان، شما می‌توانید با رعایت نکات بیان شده توسط متخصص پروتئین تراپی، زیبایی و سلامت موهای خود را مجددا بدست آورید.

عکس های پروتئین تراپی مو

برای دیدن نمونه کارهای پروتئین تراپی می‌توانید به پیچ اینستاگرام سالن زیبایی فرناز صفری مراجعه نمایید.

پروتئین تراپی چیست؟

پروتئین تراپی یکی از خدمات زیبایی و سلامت مو بوده که در سالن‌های زیبایی و کلینیک‌های سلامت ارائه شده است. در این روش، از ویتامین‌ها و پروتئین‌های مغذی برای احیای تارهای مو استفاده شده تا نه تنها استحکام موها افزایش یابد، بلکه با پرپشت شدن موها و افزایش ضخامت هر تار، جلو زیباتری به موهای شما داده شود.

بهترین سالن زیبایی برای پروتئین تراپی مو کجاست؟

سالن زیبایی فرناز صفری یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خدمات مو از جمله پروتئین تراپی بوده که این خدمت، در لاین تخصصی خدمات مو و توسط بهترین پرسنل ارائه شده است. این سالن تحت نظر بانو صفری بوده که نه تنها یکی از بهترین آرایشگران تهران است، بلکه یکی از اساتید معتبر و سرشناس سازمان فنی و حرفه ای نیز هست.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بهترین پروتئین تراپی مو تهران ❤️ در کدام سالن زیبایی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.