به اطلاع شما عزیزان می رسانیم که آدرس سالن زیبایی تغییر کرده است. منتظر دیدار شما در فضای جدید هستیم

لیفت ابرو و لمینت ابرو ❤️ چیست و کجا انجام دهیم؟

لیفت ابرو

رایج‌ترین اقداماتی که در بخش خدمات ابرو انجام می‌شود، لیفت ابرو و لمینت ابرو است. شاید شما هم جزو کسانی باشید که این دو خدمت را زیاد شنیده‌اید، اما تفاوت آن‌ها را دقیقا ندانسته و همچنین روش کار آن را به خوبی نمی‌دانید. در این مقاله قصد داریم تا هر دو روش زیباسازی ابروها را به شکل کاملی به شما توضیح داده و همچنین ملاک‌های مهم در انتخاب سالن زیبایی برای دریافت این خدمت را نیز بیان کنیم. حتما در نظر داشته باشید که نزدیکی ابرو به چشم باعث شده که رعایت بهداشت و استفاده از تجهیزات ضدعفونی شده، یکی از مهمترین نکات در انتخاب محلی است که قرار است این خدمت را برای شما ارائه نماید.

همچنین در نظر داشته باشید که همواره می‌توانید برای مشاوره رایگان، با شماره تلفن مجموعه 26452274 (تهران) تماس بگیرید.

چه زمانی به لیفت ابرو نیاز است؟

با گذر سن و ضعیف شدن عضلات پیشانی و دور چشم، چین و چروک‌هایی در نواحی ابرو ایجاد شده و همچنین فاصله‌ی ابرو با چشم کمتر می‌شود. این اتفاق باعث می‌شود که زیبایی چشم‌ها کمتر شده و حتی پلک در بعضی موارد قابل مشاهده نباشد. افتادگی ابرو از سن 20 سالگی به بعد شروع شده و در میانسالی به حداکثر خود خواهد رسید. در صورتیکه فرد تمایل داشته باشد، می‌تواند با استفاده از روش‌های مختلف لیفت، زیبایی را به چهره‌ی خود باز گرداند.

لیفت ابرو چیست؟

در بخش اول این مقاله اجازه دهید تا متد زیبایی لیفت ابرو را به شکل کاملی توضیح دهیم. در ابتدا بهتر است بدانید که این متد زیبایی به دو روش کلی تهاجمی و غیر تهاجمی انجام می‌شود. در روش‌های تهاجمی عموما نیاز به استفاده از بی‌حسی یا بیهوشی موضعی (یا کلی) بوده و با استفاده از تزریق یا ایجاد برش‌های نازک یا همان اسکار انجام می‌شود. در روش‌های غیر تهاجمی اما بالا کشیدن ابرو بدون درد و با استفاده از روش‌های دیگر است.

برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

متن سربرگ خود را وارد کنید

طبیعتا هر متد و روشی که برای لیفت ابرو انجام شود، دوره‌ی اثربخشی و عمر مختلفی داشته و انتخاب روش مناسب باید پس از مشاوره با متخصص زیبایی انجام شود. اما به صورت کلی، روش‌های تهاجمی لیفت ابرو در کلینک‌های زیبایی انجام شده و روش‌های غیرتهاجمی در سالن‌های زیبایی انجام می‌شود.

خدمات لیفت ابرو با بوتاکس

یکی از روش‌های رایج و غیر تهاجمی برای لیفت ابرو، استفاده از ژل بوتاکس برای فلج کردن عضلاتی است که فعال بودن آن‌ها باعث به پایین کشیده شدن ابرو می‌شود. این روش هم در سالن‌های زیبایی و هم در کلینک‌های زیبایی ارائه شده است. در این متد، ابتدا موضعی که قرار از ژل بوتاکس به آن تزریق شود بی حس شده و سپس مقدار مشخصی از بوتاکس به محل تزریق خواهد شد. در محل تزریق ممکن است کبودی کوچکی مشاهده شود که در زمان کوتاهی برطرف خواهد شد. عمر مفید این متد بین 3 تا 5 ماه خواهد بود.


لیفت ابرو با نخ

این سبک از لیفت (در هر ناحیه‌ای از صورت) از سبک‌هایی است که در دهه 90 میلادی معرفی گردید. همانطور که حدس می‌زنید، در این روش از نخ‌های خاصی استفاده خواهد شد که ضمن کشیدن موضوع مشخص (ابروها)، باعث تحریک شدن لایه‌های پایین‌تر پوستی شده تا سطح تولید کلاژن افزایش یابد. کلاژن ماده‌ی اصلی در جوانسازی و شادابی پوست بوده و در حقیقت افت کلاژن باعث بروز چین و چروک‌های پوستی است. لیفت ابرو با استفاده از نخ عموما فقط در کلینک‌های زیبایی انجام می‌شود.

برای وارد کردن نخ به زیر پوست، نیاز است تا بریدگی یا همان اسکارهای کوچکی (کمتر از 4 میلی‌متر) در محل ابرو ایجاد شود. برطرف شدن این اسکارها نیاز به چند روز زمان داشته و ممکن است تورم یا قرمز شدگی در محل مشاهده شود. در هر صورت، عوارض بالا کشیدن ابرو در این متد در مدت زمان کوتاهی برطرف شده و چهره شما می‌تواند زیبایی خود را مجدد بدست آورد. یکی از مزایای این روش، حفظ زیبایی ذاتی یا همان نچرال بودن چهره است و باعث شده بیشتر جوانان و افراد میانسال این روش را انتخاب نمایند.

استفاده از لیزر

با گسترش تکنولوژی، متدهای جدیدی از نوع غیرتهاجمی برای لیفت ابرو معرفی گردید. این متدها عموما شامل تحریک کردن لایه‌های زیرین پوستی و تولید بیشتر کلاژن (collagen) است. یکی از متدهایی که در سالن‌های زیبایی مجهز نیز ارائه شده، استفاده از لیزر مخصوص برای جوانسازی نواحی دور چشم است. در این متد، تولید کلاژن در پروسه‌ای با نام نئوکلاژنز افزایش خواهد یافت. البته باید توجه داشت که این متد، نیازمند چندین جلسه بوده تا فرآیند برانگیختگی لایه‌های پوستی و تولید کلاژن به خوبی انجام شود.


هایفوتراپی ابرو

هایفو به معنای فرکانس بالا و تراپی هم به معنای درمان است. در این روش که در نواحی مختلف بدن کاربرد دارد، از فرکانس بالا برای برانگیختن لایه‌های مختلف پوست استفاده می‌شود. همانطور که حدس می‌زنید، لیفت ابرو با متد هایفوتراپی روشی غیر تهاجمی بوده که بسته به تجهیزات سالن زیبایی، قابل انجام است. فرکانس بالا باعث ایجاد حرارت موضعی در محل شده که به سفت شدن پوست کمک کرده و همچنین تولید کلاژن را افزایش خواهد داد.

اولتراپی

برای لیفت ابرو می‌توان از متد اولتراسونیک استفاده نمود. صداهایی با فرکانس بالا که تا پیش از این عموما در صنعت کاربرد داشتند، امروزه وارد صنایع زیبایی شده و می‌توانند به میزان مد نظر وارد لایه‌های مختلف پوست شوند. این متد می‌تواند تا عمق بیشتری به پوست نفوذ کرده و اثربخشی بیشتری نیز داشته باشد. اولتراسوند (یا همان صدا با فرکانس بسیار بالا که قابل شندین توسط گوش نیست)، باعث سفت شدن پوست و همچنین افزایش تولید کلاژن خواهد شد. این متد نیز غیرتهاجمی بوده و در بعضی از سالن‌های مجهز زیبایی ارائه شده است.

همانگونه که متوجه شدید، در لیفت ابرو تمرکز برروی عضلات نواحی ابرو بوده و برای خود تارهای ابرو هیچ اقدامی انجام نخواهد شد. متاسفانه آنچه که با نام لیفت ابرو در مقالات مختلف ذکر شده است، در حقیقت متدهای لمینت ابرو است. در ادامه، لمینت ابرو را توضیح خواهیم داد تا متوجه شوید که چه تفاوتی میان این دو خدمت وجود دارد. در نظر داشته باشید که لمینت ابرو، خدمتی است که در سالن‌های زیبایی ارائه شده است.

لیفت و لمینت ابرو در سالن‌های زیبایی

پیش از اینکه در خصوص لمینت ابرو توضیح دهیم، ابتدا اجازه دهید تا یک نکته را به شما بگوییم. در زبان روزمره افراد، لیفت ابرو به اقداماتی گفته می‌شود که باعث ایستادن تارهای ابرو رو به بالا خواهد شد. لمینت نیز به اقداماتی گفته می‌شود که باعث درشت شدن تارها خواهد شد. به همین دلیل نیز در بسیاری از مقالات، متدهای مختلفی به عنوان لیفت یا لمینت یا حتی نام‌های اختصاصی معرفی شده است که شاید با آنچه که در ذهن شما یا تعریف تخصصی از خدمت است، تفاوت داشته باشد.

لیفت ابرو

لمینت ابرو

در تعریف تخصصی، لمینت ابرو به خدماتی گفته می‌شود که هدف آن، بلندتر و پرپشت کردن تارهای ابرو هست. همانند لیفت ابرو، لمینت نیز به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. بعضی از روش‌ها همراه با برش‌ها یا همان اسکارهای کوچک و تزریق رنگدانه بوده و روش‌های دیگر با استفاده از محلول‌های تقویتی است. اگرچه بعضی متدها همراه با ایجاد بریدگی یا خراش است، اما نمی‌توان به آن‌ها متدهای تهاجمی گفت و همانطور که پیشتر بیان شد، لمنیت ابرو صرفا در سالن‌های زیبایی می‌شود. متدهایی که امروزه هر کدام نام مجزایی دارند، در حقیقت یک سبک از انجام لمینت ابرو هستند.

کراتینه ابرو

آنچه امروزه با نام لمینت ابرو شناخته می‌شود، در حقیقت کراتینه کردن آن است. کراتینه کردن یعنی استفاده از مواد گیاهی که حاوی رنگدانه‌ها است. در این متد ابتدا ابرو و نواحی اطراف آن تمیز شده و سپس مواد گیاهی و تقویتی برروی آن قرار داده می‌شود. این کار باعث حالت گرفتن ابرو (از بین رفتن پیچ و تاب) شده و به دلیل تقویت شدن تارها، ضخامت آن نیز افزایش خواهد یافت. در کنار این دو اتفاق، رنگدانه‌ها نیز باعث پرپشت به نظر رسیدن تارها نیز خواهد شد.

میکروبلیدینگ ابرو

اگرچه میکروبلیدینگ ابرو به عنوان یک ختم کاملا مجزا شناخته می‌شود، اما در حقیقت نوعی از لمینت ابرو بوده که با استفاده از قلم مخصوص و همچنین رنگدانه‌های اختصاصی، باعث پرپشت شدن و حتی بلندتر دیده شدن ابروها می‌شود. در این روش، از قلم با تیغه‌های بسیار تیز استفاده شده تا اسکارهایی در ناحیه‌ی ابرو ایجاد شده و رنگدانه‌ها به لایه‌های پایین پوست تزریق شود. این سبک از لمینت ابرو تا حد بسیار زیادی بستگی به هنر دست متخصص داشته و نتیجه‌ی کار وابسته به هنر این فرد است. خطوطی که رنگدانه‌ها ایجاد می‌کنند در امتداد برش‌هایی است که به صورت دستی ایجاد شده است.


میکروپیگمنتیشن ابرو

متد دیگری که برای پرپشت کردن و ضخامت دادن به تارهای ابرو استفاده می‌شود، میکروپیگمنتیشن نام دارد. در این روش نیز از قلم مخصوصی استفاده شده تا رنگدانه‌های یا همان پیگمنت‌ها به لایه‌ی زیرین پوست منتقل شود. این اسکارها عرض و عمق مختلفی داشته که باعث نمای سه بعدی در ابرو می‌شود. هرچقدر که عرض اسکار بیشتر و پیگمنت‌های بیشتری وارد پوست شود، تارهای ایجاد شده درشت‌تر دیده خواهند شد. به همین جهت نیز عموما عمق اسکار در ناحیه‌ی نزدیک به چشم بیشتر بوده و هر چقدر به تاج ابرو نزدیکتر شود، این ضخامت کمتر خواهد شد.

بهترین سالن زیبایی برای لیفت ابرو و لمینت ابرو

همانطور که متوجه شده‌‎اید، متدهای غیرتهاجمی لیفت یا لمینت ابرو نیاز به تجهیزات مدرن داشته و همچنین باید در محیطی کاملا بهداشتی انجام شود. همانطور که می‌دانید این تجهیزات دارای کیفیت و قیمت‌های مختلفی هستند. هرچقدر که سالن زیبایی سرمایه‌گذاری بیشتری کرده باشد، طبیعتا از تجهیزات مدرن‌تر و با کیفیت‌تری استفاده کرده است. تجهیزات اروپایی و آمریکایی اگرچه قیمت بیشتری دارند، اما ماندگاری لیفت و لمینت بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت.

در کنار تجهیزات و بهداشت محیط، نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه داشت، تجربه‌ی کسی است که این خدمت را ارائه کرده است. متخصصی که قرار است خدمت لیفت و لمینت را ارائه دهد، باید سابقه‌ی کار خوبی داشته باشد و تسلط کافی به تمام متدهای زیبایی و قرینه‌سازی داشته باشد. در متدهایی که نیاز به متریال دارند (همانند کراتینه ابرو)، آنچه که باعث بهتر شدن نتیجه‌ی کار خواهد شد، استفاده از متریال درجه یک است. طبیعتا بهترین سالن زیبایی تهران از بهترین متریال استفاده شده تا نتیجه‌ی این خدمت، در بهترین حالت خود قرار گرفته باشد.

سالن زیبایی فرناز صفری

سالن زیبایی فرناز صفری که تحت مدیریت بانو صفری است، یکی از بهترین لاین‌های خدمات ابرو را در سطح تهران ارائه کرده است. بانو صفری که دوره‌های تحصیلی و کارآموزی خود را در اروپا و کانادا گذرانده است، یکی از مجلل‌ترین و مجهزترین سالن‌های زیبایی تهران را در کامرانیه تاسیس کرده و با جذب بهترین پرسنل تهران، این خدمت را به صورت تخصصی ارائه کرده است. بخش مربوط به خدمات ابرو در این سالن، در محیطی کاملا بهداشتی و استریل قرار گرفته تا از بروز هرگونه آلودگی یا عفونت جلوگیری شود. همچنین طی چندین قرارداد با واردکنندگان متریال اصل، از اورجینال بودن مواد استفاده شده، اطمینان حاصل شده است.

https://farnazbeautyhouse.com/wp-content/uploads/2023/01/eyebrew-lift.mp4
لیفت ابرو و لمینت ابرو چیست؟ چه تفاوتی دارند؟

لیفت ابرو در زبان تخصصی به مجموعه‌ای از اقدامات گفته می‌شود که باعث افزایش فاصله ابرو تا چشم خواهد شد. این اقدامات می‌توانند به صورت تهاجمی یا غیرتهاجمی انجام شوند. در نقطه مقابل، لمینت ابرو اقداماتی است که در راستای بلندتر شدن و پرپشت شدن تارهای ابرو انجام میشود.

اما آنچه که امروزه در میان افراد رایج شده است، این است که لیفت ابرو به معنای ایستادن تارها بوده و لمینت ابرو نیز به کراتینه کردن آن گفته میشود.

لیفت و لمینت ابرو را در کجا انجام دهیم؟

بسیاری از متدهای لیفت و لمینت ابرو امروزه در سالن های زیبایی انجام میشوند. تنها متدهای تهاجمی لیفت ابرو در کلینیک های زیبایی انجام خواهند شد. با توجه به نیاز خود، میتوانید مکان مناسبی را برای انجام این خدمت زیباسازی و قرینه سازی انتخاب کنید. همچنین برای مشاوره رایگان، کافی است با شماره تلفن 02126452274 تماس بگیرید. همچنین سالن زیبایی مجهز فرناز صفری تمامی تجهیزات مدرن برای خدمات ابرو را در محیطی کاملا بهداشتی و با تکیه بر پرسنل توانمند خود ارائه کرده است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد لیفت ابرو و لمینت ابرو ❤️ چیست و کجا انجام دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.